Ekologia


Gospodarstwo nasze o pow. 3 ha prowadzone jest od 1993 roku metodami ekologicznymi i posiada Atest Stowarzyszenia Producentów Zywności Metodami Ekologicznymi EKOLAND - który jest gwarancją ekologicznych metod produkcji


Prowadzenie gospodarstwa ekologicznego jest wyrazem dbałości o środowisko naturalne i uzyskanie płodów rolnych bez użycia chemii. Wytworzone w naszym gospodarstwie produkty takie jak ziemniaki, marchew, kapusta, pietruszka, pomidory, ogórki i inne (w zależności od warunków atmosferycznych, czasu wegetacji i zgromadzonych zapasów) są o posiadają bardzo wysoką wartość biologiczną.


Proponowane przez nas wyżywienie składa się w znacznym stopniu z produktów Ekologicznych pochodzących z naszego gospodarstwa lub innych zaprzyjażnionych. Chcemy dbać przez to o zdrowie rodziny, bliskich jak również naszych gości. Taka żywność daje siły i zdrowie a dodatkowo uaktywnia system odpornościowy. Produkcja takiej żywności nie niszczy środowiska, chroni je i zachowuje w dobrym stanie.

Nie lada atrakcją jest również to, że będą Państwo mogli rozpocząć dzień chrupiącym i ciepłym pieczywem z własnego wypieku. Tradycyjne razowce, oryginalne pieczywo i słodkie drożdżówki to tylko niektóre z oczekujących atrakcji kulinarnych.

Nasze gospodarstwo w ECEAT-POLAND
 Strona Główna

ECEAT - POLAND jest stowarzyszeniem, którego głównym celem jest wspieranie rolnictwa ekologicznego poprzez turystykę ekologiczną w gospodarstwach. Promowanie i propagowanie turystyki w gospodarstwach ekologicznych, która daje gwarancję udanego wypoczynku, pobytu w serdecznej i rodzinnej atmosferze, gdzie oferowana gościom żywność pochodzi przede wszystkim z upraw zgodnych z zasadami rolnictwa ekologicznego. Turystyka ekologiczna ma alternatywny charakter wobec masowej turystyki i jest adresowana do ludzi o dużej wrażliwości na przyrodę, świadomych zagrożeń, jakie niesie rozwój "przemysłu turystycznego", czym jest niewątpliwie niekontrolowany rozwój turystyki w ekskluzywnych hotelach, pensjonatach i wielkich kurortach. Celem ECEAT - POLAND jest również edukacja i rozwijanie świadomości ekologicznej nie tylko wśród dzieci i młodzieży.